fot. PAP/Marcin Obara

Min. M. Maląg: Ojcowie są dla dzieci autorytetem, dają poczucie bezpieczeństwa

Dzień Ojca to radosne święto; Ojcowie są dla dzieci autorytetem, dają im poczucie bezpieczeństwa i wsparcie – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Jest to międzynarodowe święto obchodzone w wielu krajach, ale w różnych terminach.

„Dzień Ojca to radosne święto, w którym podkreślamy, jak wielkim wyzwaniem i jak wspaniałą przygodą jest ojcostwo” – powiedziała Marlena Maląg.

„Ojcowie są dla dzieci autorytetem, uczą ich odpowiedzialności, radzenia sobie z problemami, a także dają poczucie bezpieczeństwa i wsparcie” – dodała.

Jak podkreśliła, ojcowie chętnie angażują się w proces wychowania.

„Od stycznia do końca kwietnia tego roku zasiłek macierzyński z tytułu urlopu ojcowskiego pobierało 56,2 tys. mężczyzn” – podała.

Minister przypomniała również, że pracujący ojcowie mogą korzystać z takich uprawnień, jak zwolnienie z pracy z tytułu urodzenia dziecka, dwutygodniowy urlop ojcowski, urlop rodzicielski, czy prawo do części urlopu macierzyńskiego.

Jak przekazała, MRiPS przygotowuje kolejne rozwiązania ułatwiające godzenie życia zawodowego z rodzinnym. Służyć temu będą również procedowane obecnie zmiany w Kodeksie Pracy dotyczące pracy zdalnej.

„Wspieramy rodziców i robimy wszystko, by mogli oni cieszyć się z ojcostwa i macierzyństwa, by mogli spędzać czas wspólnie z dziećmi i budować z nimi relacje” – podsumowała.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl