twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Szefowa MRiPS wręczyła odznaczenia zasłużonym w promowaniu postaw prorodzinnych i patriotycznych

Minister rodziny Marlena Maląg wręczyła w czwartek odznaki Primus in Agendo i Meritis pro Familia za zasługi w zakresie promowania postaw prorodzinnych i patriotycznych. „Zdają państwo każdego dnia egzamin z człowieczeństwa na szóstkę” – podkreśliła szefowa MRiPS, zwracając się do laureatów.

O wręczeniu odznak przez minister rodziny resort poinformował w komunikacie. 

Czytamy w nim, że nadanie odznaki Primus in Agendo przez ministra rodziny i polityki społecznej jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach. Jest ona wyróżnieniem dla tych, którzy potrafią się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, pracując dla dobra wspólnego.

Podczas uroczystości minister Maląg wręczyła w sumie 29 odznaczeń Primus in Agendo.

Szefowa MRiPS podkreśliła, że w ostatnich dwóch latach, kiedy najpierw mierzyliśmy się z pandemią COVID-19, a teraz ze skutkami wojny na Ukrainie, ogromne wyzwania stawały przez pracownikami służb zatrudnienia, szeroko pojętej pomocy społecznej i przed rodzinami zastępczymi.

„Urzędy pracy, wykorzystując rządowe finansowe wsparcie, starały się, by ludzie nie tracili pracy, a firmy nie upadały. Pracownicy pomocy społecznej troszczyli się o pensjonariuszy domów pomocy społecznej, seniorów, osoby niesamodzielne i wymagające szczególnego wsparcia” – wskazała Maląg.

„Teraz zaangażowali się Państwo w pomoc Ukraińcom, najpierw zapewniając im bezpieczeństwo i schronienie, a teraz pomagając w znalezieniu pracy” – dodała minister.

Odznaka Meritis pro Familia jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez ministra rodziny i polityki społecznej osobom fizycznym, a także organizacjom oraz instytucjom za zasługi w zakresie promowania postaw prorodzinnych i patriotycznych. W czwartek minister rodziny wręczyła odznaki Meritis pro Familia 10 osobom.

Szefowa resortu rodziny przypomniała o przyjętym przez Radę Ministrów projekcie zmian w pieczy zastępczej, będącym – jak mówiła – ważnym krokiem w kierunku deinstytucjonalizacji. Wyraziła uznanie dla rodziców zastępczych, którzy „starają się stworzyć prawdziwy dom dzieciom z różnych powodów go pozbawionym”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl