fot. https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Wpłynęło już ponad 1,3 mln wniosków o przyznanie 500 plus na nowy okres świadczeniowy

Minęło niespełna półtora tygodnia od rozpoczęcia naboru wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Jak się okazuje, wielu rodziców i opiekunów taki dokument już złożyło.

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Do tej pory wpłynęło ponad 1,3 mln tysięcy takich wniosków, obejmujących ponad 2 mln dzieci.

„To wspaniały wynik. Cieszę się, że Polacy tak dobrze radzą sobie z wnioskowaniem o świadczenia online. To naprawdę proste i wygodne rozwiązanie, a w czasie pandemii – najbezpieczniejsze” –  powiedziała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

W tym roku wnioski można składać wyłącznie online. Można to zrobić za pośrednictwem portalu [email protected] Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej.

Osoby, które złożą wniosek na nowy okres świadczeniowy do 30 kwietnia, otrzymają pierwszą wypłatę świadczenia do 30 czerwca 2022 roku. W przypadku wniosków złożonych po tym terminie, ustalenie prawa do wypłaty 500 plus nastąpi w maksymalnym czasie do 3 miesięcy.

TV Trwam News

drukuj