fot. PAP/Adam Warżawa

Prace nad ustawą o waloryzacji świadczenia 500 plus będą opóźnione?

Ustawa o waloryzacji świadczenia 500 plus do 800 zł najprawdopodobniej nie trafi na rozpoczynające się właśnie posiedzenie Sejmu. Na komisji sejmowej opozycja zgłaszała absurdalne poprawki, a teraz opóźnia wdrożenie ustawy – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Szefowa resortu rodziny zaapelowała o sprawne procedowanie przepisów, które zakładają niezwykle ważne wsparcie dla polskich rodzin.

– Na poziomie Sejmu miał się dziś zamknąć proces legislacyjny. Oczekiwaliśmy, że ustawa o świadczeniu wychowawczym 800 plus (…) będzie poddana głosowaniu na wieczornym posiedzeniu. Wychodzi jednak na to, że dziś ustawa nie trafi do Sejmu. Apeluję więc do marszałka Senatu, aby nie uprawiać polityki, nie dzielić społeczeństwa w realizacji programów prorodzinnych. To dla nas najcenniejsze. Najważniejszą wartością dla Polski jest to, abyśmy wspierali rodziny, żebyśmy przywracali marzenia młodym ludziom o założeniu rodziny i pokazywali, jak ważna jest rodzina – mówiła minister Marlena Maląg.

W ustawie zapisano, że świadczenie 500 plus od stycznia zostanie podniesione do poziomu 800 złotych. Opozycja proponuje jednak, aby zwaloryzować je od czerwca. W czwartek senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych wprowadziła w tym celu poprawkę do nowelizacji ustawy budżetowej. Dziś Senatorowie mają głosować nad całością ustawy. Zdaniem minister Marleny Maląg działania opozycji opóźniają prace nad ustawą o 800 plus.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl