fot. pixabay.com

Nie będzie zmian w „500 plus”

W najbliższym czasie nie będzie zmian w programie „Rodzina 500 Plus” – poinformował wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel. Zaznaczył, że program jest na bieżąco monitorowany i analizowany przez Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, odniósł się do medialnych informacji, które pojawiały się przed sobotnią konwencją Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy dziennikarze twierdzili, że w związku z inflacją rząd planuje podwyżkę świadczenia „500 plus” na „700 plus”.

Wicerzecznik partii rządzącej wskazał, że były to wyłącznie medialne spekulacje.

– Konwencja nie miała charakteru programowego. Nawet można zastanawiać się, czy niektóre media nie rozpowszechniały tych informacji specjalnie, żeby później móc mówić o rzekomym rozczarowaniu konwencją. Na dzisiaj żadnych zmian w programach społecznych nie ma. Oczywiście one są analizowane na bieżąco od momentu wprowadzenia w życie. Odpowiednie ministerstwa cały czas rozważają i trzymają rękę na pulsie, jak można ewentualnie usprawniać działanie systemu, ale – powtarzam – na razie wszystko funkcjonuje w takiej formie, jaką znamy od lat – tłumaczył polityk.

W ubiegłym tygodniu rzecznik rządu, Piotr Müller, nie wykluczył w przyszłości modyfikacji świadczenia „500 plus”. Jednocześnie zaznaczył, że obecnie nie ma żadnych decyzji w tym zakresie.

W mediach pojawiały się dwie ewentualne opcje zmian programu „500 plus”: waloryzacja wypłat i zróżnicowanie świadczenia w zależności od sytuacji rodziców.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl