fot. PKWP

Polska pomaga Ukrainie

Polski rząd jest hubem transportowym, który pomaga Ukrainie – mówił w poniedziałek Polskim Radiu minister funduszy i polityki regionalnej, Grzegorz Puda.

Polska jest liderem wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej, jeżeli chodzi o przekazywanie pomocy Ukrainie. Nasz kraj ma również jeden z najwyższych wskaźników wykorzystania środków europejskich.

Jesteśmy krajem pretendującym do tego, aby – jeżeli środki z Europy będą płynęły na Ukrainę – być jednym z państw, które będzie mogło zarządzać tymi środkami – mówił Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Szef resortu funduszy i polityki regionalnej dodał, że w tym momencie zadaniem Polski jest myślenie o nowych funduszach dla Ukrainy. Polski rząd na czele z premierem Mateuszem Morawieckim jako pierwszy od początku wojny spotkał się w Kijowie z ukraińskim rządem. Jak ocenił minister Grzegorz Puda, w relacjach polsko-ukraińskich jest nowy rozdział. Polski rząd jest hubem transportowym, który pomaga na Ukrainie.

– Rząd ukraiński ewidentnie jest bardzo nastawiony propolsko. Jest zupełnie inna rozmowa, niż to było przed wybuchem wojny – zaznaczył minister Grzegorz Puda.

W tej chwili polski rząd prowadzi rozmowy z rządem ukraińskim m.in. o tym, jakie są jego potrzeby w pierwszej kolejności – podkreślał minister funduszy i polityki regionalnej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl