fot. PAP/Marcin Obara

Kolejny świadek przed komisją śledczą ds. VAT

Dziś kolejne przesłuchanie ws. afery dotyczącej VAT-u. Przed komisją śledczą ma zeznawać były dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach Jacek Przypaśniak.

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca ub.r. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Chodzi o lata od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. Dziś będzie zeznawał Jacek Przypaśniak. Pełnił on funkcje dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach. O jego wezwaniu na świadka komisja zdecydowała w listopadzie, podejmując równocześnie uchwały o przesłuchaniu szeregu innych osób. Przed komisją pracowity tydzień. W środę zeznawał będzie b. wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz. W jego sprawie już wcześniej Prawo i Sprawiedliwość zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Do tej pory przesłuchano już ds. byłego ministra finansów Jana Vincent-Rostowskiego, byłą wiceminister finansów Hannę Majszczyk,  b. szefa CBA i CBŚP Pawła Wojtunika czy b. szefa CBŚP Igora Parfieniuka. Pod koniec stycznia komisja podjęła także decyzje o powołaniu 26 nowych świadków, w tym byłych premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl