Polska w zasięgu słabego wyżu

Jak informuje IMGW, niż znad Morza Norweskiego obejmować będzie swoim wpływem Wyspy Brytyjskie, zachodnią Skandynawię, Kraje Beneluksu oraz Niemcy i Francję. Basen Morza czarnego również będzie pod wpływem rozległego niżu. Pozostałe obszary kontynentu znajdować się będą w obszarach podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu słabego wyżu, którego ośrodek znad Dolnego Śląska przemieści się nad Małopolskę, a później nad Mazury. Będziemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i powoli będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na Suwalszczyźnie, wschodnim wybrzeżu i w miejscowościach podgórskich Karpat, 23 st. w centrum, do 26 st. na zachodzie kraju. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe, na zachodzie i Pomorzu stopniowo wzrastające do umiarkowanego, lokalnie na zachodzie do dużego. Na wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9 st. na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, 10 st., 13 st. w głębi kraju, do 15 st. na zachodzie i na wybrzeżu. Chłodniej na Podhalu: 8 st. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a na południowym zachodzie także burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na zachodzie, około 24 st. w centrum, do 26 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl