fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prognoza pogody na 11 i 12 sierpnia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz częściowo wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Chorwacją. Na północy i zachodzie kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego. Nad przeważający obszar Polski nadal napływać będzie gorące, zwrotnikowe powietrze, jedynie nad krańce zachodnie napłynie chłodniejsze, polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie małe. W zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 24 st. na północnym zachodzie, około 30 st. w centrum do 37 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy z piątku na sobotę w województwach wschodnich zachmurzenie przeważnie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 st., 18 st. na zachodzie do 21 st. lokalnie na wschodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni, na zachodzie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie kraju, a na południowym wschodzie i wschodzie początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 18 st., 21 st. na zachodzie do 29 st., 32 st. na wschodzie, lokalnie na Podkarpaciu do 35 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, przeważnie zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 33 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj