fot. flickr

W piątek miejscami słabe opady śniegu

Jak informuje IMGW, Północno-zachodnia i południowo-wschodnia część Europy będzie pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz Ukrainy. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą wyże: Azorski i Wschodnioeuropejski.

Polska będzie w klinie wyżowym związanym z wyżem znad Europy Wschodniej, w polarnej morskiej masie powietrza, na północy chłodnej, na południu nieco cieplejszej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od -2 st. do 2 st. Wiatr na zachodzie kraju słaby, południowo-wschodni, na wschodzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

W nocy z piątku na sobotę na wschodnich i na południu kraju zachmurzenie duże. Na krańcach wschodnich i w Małopolsce możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od -11 st. lokalnie na północy do -2 st. miejscami na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, na wybrzeżu wschodnim około -5 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj