Spadek temperatur w całym kraju; możliwe burze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowa oraz częściowo południowo-wschodnia znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Przeważająca część Polski będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie frontu chłodnego, tylko krańce zachodnie przejściowo znajdą się na skraju klina wyżu znad północnej Francji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza na południu i w centrum kraju. W czasie burz prognozowana wysokość opadów lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym zachodzie, około 17 st. w centrum, do 22 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy Polski stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 6 st. na północnym wschodzie do 11 st., 12 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj