fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: noc będzie mglista i pochmurna, z opadami deszczu na wschodzie kraju

W nocy ze środy na czwartek praktycznie w całym kraju będzie mglisto i pochmurno. We wschodniej połowie kraju spadnie także deszcz. IMGW ostrzega przed oblodzeniem w północno-zachodniej części kraju.

Najbliższej nocy na zachodzie i północnym zachodzie kraju zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane, natomiast na pozostałym obszarze będzie ono duże.

„We wschodniej połowie kraju występować będą opady deszczu. Miejscami praktycznie w całej Polsce tworzyć się będą mgły ograniczające widzialność do 200 metrów” – powiedział synoptyk IMGW, Jakub Gawron.

Temperatura minimalna wahać się będzie od -2 stopni C. na północnym zachodzie Polski, w centrum około 5 stopni, do 8 stopni na południowym wschodzie.

„Na północnym zachodzie, ponieważ temperatura nam się obniży poniżej zera, a będziemy mieli do czynienia w ciągu dnia z opadami deszczu, to w nocy lokalnie może zrobić się ślisko” – ostrzegł synoptyk.

Wiatr będzie słaby z kierunków zachodnich i północnych.

W czwartek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże.

„W centrum, na wschodzie i krańcach południowo-zachodnich Polski miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu” – podkreślił Jakub Gawron.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od 7 stopni na krańcach północnych Polski, do nawet 15-16 stopni na południu kraju.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a wiać będzie z kierunków południowych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl