fot. PAP/EPA

Donald Trump kandydatem Republikanów na prezydenta USA?

Michigan to kolejny stan w drodze Donalda Trumpa po nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich. Jest to szósty stan, gdzie doszło do starcia w trwających prawyborach.

Amerykanie z dużą uwagą śledzili prawybory w Michigan nie dlatego, by zobaczyć zwycięzców, bo – jak mówią – zwycięzcy z góry byli do przewidzenia, ale ze względu protest wyborców podjęty przeciwko Joe Bidenowi. Michigan to największe skupisko społeczności muzułmańskiej i arabskiej w USA. Zachęcała ona do niegłosowania na Joe Bidena w związku z jego podejściem do wojny w Strefie Gazy.

– Powszechnie wiadomo, że popieramy zawieszenie broni i chcielibyśmy, aby nasz prezydent nas wysłuchał – oznajmiła Fatme Faraj, wyborca.

Na skutek kampanii przeciwko Joe Bidenowi duża grupa wyborców biorących udział w prawyborach Partii Demokratycznej nie wskazała żadnego z kandydatów. Michigan to jeden z kluczowych stanów, jaki od lat decyduje o ostatecznych wynikach wyborów. Od 2004 roku późniejsi prezydenci zawsze wygrywali tu w ostatecznej batalii. W 2016 był to Donald Trump, a w 2020 Joe Biden. Obecne sondaże okazują się korzystne dla Donalda Trumpa. 47 procent wyborców w Michigan powiedziało, że to właśnie na niego oddadzą swój głos już w listopadzie, a 45 procent zagłosuje na obecnego prezydenta. Wcześniej, bo 5 marca, przed nami tzw. „superwtorek”, gdzie jednego dnia w prawyborach głosować będzie 16 stanów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl