fot. marchforlife.org

D. Trump weźmie udział w „Marszu dla Życia” w Waszyngtonie

Ulicami Waszyngtonu przejdzie dziś „Marsz dla Życia”. Udział w największej manifestacji pro-life na świecie weźmie prezydent USA Donald Trump. Waszyngtoński „Marsz dla Życia” odbywa się zawsze w okolicach 22 stycznia, czyli daty zdelegalizowania przez Sąd Najwyższy tzw. aborcji na życzenie. Co roku, Marsz gromadzi tłumy obrońców życia.

W tym roku udział w największej manifestacji broniącej życia od poczęcia weźmie amerykański przywódca.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, mówi, że obecność prezydenta USA na Marszu jest wydarzeniem bez precedensu.

Prezydent Trump, którego nazywają największym obrońcą życia, najbardziej zaangażowanym, będzie pierwszym prezydentem, który na Marsz przyjdzie osobiście. Wydaje się, że to też ma znaczenie, że ponad 60 proc. społeczeństwa ma już dosyć tzw. aborcji w czasie porodu, późnych aborcji, sprzedaży narządów tych zabijanych dzieci na zamówienie. Ostatni film, który mogli obejrzeć („Nieplanowane” – przyp. red.) też pokazał, na czy polega biznes aborcyjny. I większość społeczeństwa amerykańskiego po prostu ma dosyć – podkreśla Ewa Kowalewska. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych od chwili objęcia władzy w USA podejmuje szereg inicjatyw, które chronią życie od poczęcia.

Donald Trump ograniczył finansowanie proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Ponadto Obchodzonemu 22 stycznia Dniu Świętości Życia nadał status święta państwowego.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl