fot. flickr.com

Przelotne opady deszczu i duże zachmurzenie

Jak podaje IMGW nad wschodnią i częściowo środkową dominuje niż znad północno-zachodniej Rosji. Pozostały obszar będzie pod wpływem wyżu, którego centrum znad Wysp Brytyjskich przemieści się nad Morze Północne. Polska będzie pomiędzy wspomnianymi układami. Z północy napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, a wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, Mazowszu i północy Lubelszczyzny możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 15 st. do 17 st., chłodniej na krańcach północno-wschodnich i w rejonach podgórskich – od 13 st. do 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu wschodnim wiatr chwilami silny, do 40 km/h, w porywach do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na zachodzie i północy. Miejscami przelotne opady deszczu, a wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 5 st. do 10 st., cieplej na wybrzeżu – około 12 st. Wiatr początkowo umiarkowany, a na wybrzeżu wschodnim dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni, później od zachodu słabnący i skręcający na północy.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie możliwe burze – głównie na południowym wschodzie kraju. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. do 18 st., chłodniej w rejonach podgórskich – od 12 st. do 15 st. Wiatr północny i północno-wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, większe przejaśnienia okresami, zwłaszcza pod koniec dnia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w drugiej połowie dnia słabnący, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 17 st., Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj