W Polsce poprawa pogody

Dziś terytorium Polski znajdzie się w zasięgu głębokiego niżu znad Białorusi. Tylko południowo-zachodnie rejony naszego kraju będą na skraju wyżu znad Bretanii. Z północnego zachodu napłynie mroźne powietrze pochodzenia arktycznego.

W Polsce nastąpi dziś poprawa pogody. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie po południu rozpogodzenia, przelotne opady śniegu.

-Temperatura miejscami nie przekroczy 0 st. w ciągu dnia, chociaż na Zachodzie będzie lekko powyżej zera. Wiatr nadal będzie słabł, ale stanie się jeszcze dość silny i porywisty. Pogoda nieco się poprawi, możemy spodziewać się mniej opadów. Niebezpieczny niż przesunie się bardziej na  Wschód, aż w końcu osłabnie – powiedział Rafał Maszewski z IMGW w Toruniu.

Temperatura maks. od 1 do 3 st. na Wybrzeżu, od -2 do 0 st. na przeważającym obszarze, od -4 do -2 st. w rejonach podgórskich. Wiatr dość silny głównie na północy i północnym wschodzie, w porywach na zachodzie do 70 km/h, na wschodzie do 80 km/h, na wschodnim wybrzeżu początkowo do 90 km/h, miejscami powodujący zawieje, na północnym wschodzie zamiecie śnieżne, widzialność poniżej 1000 m.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo słabe opady śniegu, głównie na południu, wschodzie i na krańcach zachodnich.

-Niedziela to dalsza poprawa pogody. Wiatr będzie coraz słabszy, przeważnie umiarkowany, jednak w drugiej części dnia z Zachodu nadejdzie pogorszenie pogody, opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze – wyjaśnia Rafał Maszewski, z IMGW w Toruniu.

W niedzielę nad ranem na krańcach zachodnich możemy spodziewać się deszczu ze śniegiem. Temp. min. 2 st. na zachodnim Wybrzeżu, od -5 do -2 st. na przeważającym obszarze, od -9 do -6 st. w rejonach podgórskich. Wiatr umiarkowany, na wschodzie i Wybrzeżu początkowo dość silny i porywisty, w porywach 60-65 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj