fot. Paweł Palembas

Pierwszy weekend wiosny z wiosenną pogodą; w sobotę nawet 19 st.

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominował będzie rozległy wyż znad środkowej Europy, jedynie Skandynawia i Islandia znajdą się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i północnego Atlantyku. Z północy na południe przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych. Południe i wschód Polski pozostaną pod wpływem wyżu znad zachodniej Ukrainy, pozostały obszar kraju znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej znad Skandynawii. Z zachodu napłynie ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie wolno spadać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju po południu okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st., 12 st. na wschodzie i Pomorzu Wschodnim do 18 st., 19 st. na południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, po południu od północy skręcający na północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej części nocy na północy również rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, zanikające od północy. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2 st., 3 st. na północy do 5 st., 6 st. na południu i w centrum kraju. Wiatr słaby, na północy umiarkowany i porywisty, na północy północno-zachodni, na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni, skręcający na północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na zachodzie rozpogodzenia. Na wschodzie oraz miejscami południowym zachodzie i północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st., 8 st. na północy do 11 st., 12 st. na południu. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem duże. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr początkowo słaby, południowo-zachodni, po przejściu frontu umiarkowany, północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj