fot. PAP

Dziś w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Szkocją. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie front okluzji. Z południowego zachodu napłynie wilgotne powietrze polarnomorskie.

Dziś w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu, w Karpatach i na wschodzie okresami słaby śnieg, możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź, głównie na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. na północnym wschodzie, około 4 st. w centrum, do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na wschodzie słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, miejscami opady marznące powodujące gołoledź, na zachodzie możliwy słaby deszcz lub mżawka, na północy lokalnie mgła z widzialnością od 200 do 500 m. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. na zachodzie do -4 st. na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim Wybrzeżu dość silny, z kierunków południowych, w Sudetach w porywach do 65 km/h, południowy.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe opady deszczu, przejściowo marznącego i powodującego gołoledź. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, możliwe słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby, południowy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

 

RIRM/PAP

drukuj