fot. Paweł Palembas

Lany Poniedziałek deszczowy na południu i w centrum kraju

Jak informuje IMGW, zachodnia część basenu Morza Śródziemnego oraz Wyspy Brytyjskie oraz północna Skandynawia będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad zachodniej Rosji.

Polska znajduje się na skraju zatoki rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Śródziemnym, tylko nad część północno-wschodnią kraju sięga wyż znad Rosji. Utrzyma się nad nami chłodne, a na południowym wschodzie także wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek na południowym wschodzie, południu i w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Na południowym wschodzie i południu możliwe burze. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. na południowym wschodzie i miejscami na wybrzeżu do 19 st. na Pomorzu Zachodnim, na obszarach podgórskich Karpat i na Helu od 12 st. do 15 st. Wiatr na ogół umiarkowany, po południu porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu umiarkowane i duże. Na krańcach południowych zanikające przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach śniegu. Temperatura minimalna od 3 st., 4 st. na Podlasiu i terenach podgórskich do 8 st. na Pomorzu Zachodnim i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, nad ranem miejscami dość silny porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl