Prognoza pogody na 20 i 21 czerwca

Jak podaje IMGW, północna i północno-wschodnia oraz wschodnia i wschodnia Europa, będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem nad Zatoką Fińską pozostałe rejony kontynentu będą w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia.

Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem nad Zatoką Fińską w strefie przemieszczającego się z północy na południe chłodnego frontu atmosferycznego. Na południu kraju będzie zalegała bardzo ciepła polarno-morska masa powietrza, nad północne rejony za frontem chłodnym napłynie chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa.

We wtorek na południu kraju zachmurzenie przeważnie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. na północnym wschodzie do 31 st. na południowym zachodzie, tylko nad samym morzem nieco chłodniej, około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W czasie burz prognozowane porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z wtorku na środę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów deszczu do 25 mm, głównie na południowym wschodzie. Temperatura minimalna od 8 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum do 16 st., 17 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl