fot. flickr.com

Przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, od zachodniej Europy po środkową będzie się rozciągał klin wyżu znad Atlantyku. Nad resztą kontynentu będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, a jedynie północne krańce kraju znajdą się w zasięgu pofalowanego frontu chłodnego. Pozostaniemy w chłodniejszej masie powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli spadało.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami na północy i wschodzie kraju wzrastające do dużego. W pasie nadmorskim i na Podlasiu przelotne opady deszczu, możliwe burze. W kotlinach sudeckich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9 do 13 st.; chłodniej na Podhalu – około 6 st., najcieplej na wybrzeżu wschodnim – 14 st. Wiatr przeważnie słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, po południu na wybrzeżu okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17-19 st. na południowym wschodzie do 24 st. na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do dużego i tam nad ranem, miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 10-11 st. na wschodzie do 16 st. nad morzem i miejscami w centrum; na Podhalu 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie kraju rozpogodzenia. Na zachodzie i w centrum przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19-20 st. na zachodzie i Podhalu do 24 st. na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na zachodni.

W nocy z wtorku na środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie małe, temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, początkowo umiarkowany, południowy. W czwartek zachmurzenie ma być umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Pod wieczór możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl