W niedziele pogodnie prawie w całym kraju. Miejscami na południu możliwe burze

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia znajdują się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Turcją. Pozostały obszar kontynentu obejmuje klin wyżowy rozciągający się od Atlantyku po Ural.

Polska jest w zasięgu tego klina wyżowego, z zachodu na wschód przemieszcza się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Za frontem tym napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

W niedzielę na północy i zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu okresami duże i niewielkie przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu, a w części południowo-wschodniej także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. 25 st. na północy do 29 st. na południowym zachodzie. Chłodniej nad morzem: 22 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj