W kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego po Ukrainę rozciągać się będzie strefa wyżów. Na północy, północnym-zachodzie Europy dominować będą niże. Polska będzie na skraju wyżu znad Ukrainy, w ciągu dnia północno-zachodnia część kraju przejdzie w zasięg zatoki niżu znad północnego Atlantyku. Pozostaniemy w zasięgu tej samej masy polarno-morskiej. Na wschodzie chłodnej, na zachodzie stosunkowo ciepłej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie się wahać.

W środę na północnym wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a wieczorem na zachodzie i południu miejscami rozpogodzenia. Rano mgły lokalnie zmniejszające widzialność do 200 m, miejscami utrzymujące się do godzin południowych, głównie we wschodniej połowie kraju.

Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na północnym wschodzie do około 3 st. w centrum i do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu Zachodnim miejscami umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, a na południu oraz początkowo także na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie miejscami mgły, lokalnie zmniejszające widzialność do 200 m. W drugiej części nocy na zachodzie miejscami słabe opady deszczu stopniowo przemieszczające się w głąb kraju.

Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie kraju do około 0 st. w centrum i do 5 st. na zachodzie. Wiatr słaby, przechodzący w umiarkowany, w Sudetach okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na północnym wschodzie Polski początkowo możliwe również opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Temperatura maksymalna od 3 st. miejscami na wschodzie do około 7 st. w centrum i 11 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami porywisty, południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami silne zamglenia. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, południowy. W czwartek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj