Syria: w nalotach zginęło 34 cywilów

Co najmniej 34 cywilów zginęło w dzisiejszych atakach z powietrza przeprowadzonych najprawdopodobniej przez siły rosyjskie. Nalotów dokonano w dwóch miejscach na północy Syrii.

W jednym nalocie co najmniej 16 cywilów poniosło śmierć na targu w Marat al-Nasan w prowincji Idlib na północnym zachodzie kraju.

W drugim ataku z powietrza, co najmniej 18 cywilów zginęło w będącej pod kontrolą Państwa Islamskiego (IS) wsi Maskana w prowincji Aleppo na północy Syrii.

Według organizacji Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. liczba ofiar może wzrosnąć. Powodem jest krytyczny stan niektórych rannych osób. Nie sprecyzowano, ile dokładnie osób odniosło obrażenia wskutek nalotów.

Rosyjskie lotnictwo prowadzi ataki w Syrii od 30 września. Celem operacji jest ekstremistyczne IS, jednak według źródeł zachodnich samoloty rosyjskie dokonują ataków także na pozycje wspieranych przez USA rebeliantów walczących z syryjskimi siłami rządowymi.

18 grudnia ma odbyć się spotkanie w Nowym Jorku ws. Syrii – poinformował dziś MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Strony zamierzają kontynuować prace dotyczące stworzenia jednolitej listy organizacji terrorystycznych w Syrii.

Od początku konfliktu wewnętrznego w Syrii w marcu 2011 roku śmierć poniosło ponad 250 tysięcy ludzi, a kilka milionów zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl