Kolejne spotkanie ws. pomocy uchodźcom z Syrii

Dziś ma się odbyć kolejne spotkanie ws. pomocy uchodźcom z Syrii. Polska zadeklarowała, że przyjmie 60 rodzin prześladowanych w Syrii chrześcijan. O przyjazd chrześcijańskich rodzin z Syrii zabiega pochodząca z polsko-syryjskiej rodziny Miriam Shaded, prowadząca Fundację Estera.

Jej zdaniem, by im pomóc, wystarczy wola polityczna, a koszty przyjazdu i utrzymania 300 rodzin mają pokryć organizacje charytatywne wspólnie z Kościołami i przedsiębiorcami.

Poseł PiS Krzysztof Szczerski, były wiceszef MSZ, mówi, że powinniśmy pomóc chrześcijanom w Syrii.

Pamiętajmy, że ci ludzie każdego dnia ryzykują życie, tylko dlatego, że nie chcą wyrzec się swojej wiary. Uważam, że solidarność z ludźmi, którym grozi śmierć za wiarę jest obowiązkiem każdego, kto czuje w sobie jakikolwiek ludzki odruch. Dlatego sądzę, że żadna wola polityczna ani strach przed tym, że będzie to uznane za obronę wąskiej grupy ludzi nie powinno mieć miejsca.  Po prostu należy pomóc ludziom. To są ludzie, którzy pewnie w Polsce znaleźliby swoje miejsce, bo czuliby się u nas, po pierwsze bezpiecznie, a  po drugie wśród bliskich sobie także w sensie wartości – powiedział poseł Krzysztof Szczerski.

Trwający od 2011 r. zbrojny konflikt reżimu prezydenta Baszara el-Asada z opozycją spowodował już śmierć kilkuset tysięcy ludzi.

Krwawe walki zmusiły ok. 13 mln Syryjczyków do opuszczenia swoich domów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl