fot. PAP/Radek Pietruszka

P. Muller: Jeśli propozycje unijnego budżetu i funduszu odbudowy zostaną utrzymane – Polska otrzyma gigantyczny zastrzyk pieniędzy

Jeśli propozycje unijnego budżetu i funduszu odbudowy zostaną utrzymane, Polska otrzyma gigantyczny zastrzyk pieniędzy – powiedział rzecznik rządu Piotr Muller podczas „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam.

Komisja Europejska zaproponowała budżet Unii Europejskiej na lata 2021–2027 wart ponad 1 bilion euro oraz mechanizm odbudowy po pandemii w wysokości 750 mld euro.

Ogłoszony podział środków jest korzystny dla Polski. Z samego funduszu odbudowy nasz kraj mógłby otrzymać blisko 64 mld euro. Byłaby to jedna z największych kwot, która trafiłaby do krajów UE.

Obecnie trwają negocjacje nad propozycją, która – jak się wydaje – jest na wyciągnięcie ręki – stwierdził rzecznik rządu Piotr Muller.

– To właśnie m.in. Niemcy i Francja są zwolennikami pewnego kompromisu, który został przedstawiony. Liczymy, że zostanie on utrzymany. Co to by oznaczało? To by oznaczało, że z budżetu unijnego będziemy mieli kilkaset miliardów (przeliczając na złotówki) więcej, niż wynegocjował Donald Tusk. Budżet unijny i fundusz odbudowy Europy, to będzie gigantyczny zastrzyk pieniędzy, który udowadnia tylko to, że jesteśmy bardzo skuteczni w negocjacjach. Mimo tego, co nam się zarzuca, że UE próbuje nas blokować, okazuje się, że otrzymamy więcej środków finansowych niż wcześniej – zaznaczył rzecznik rządu w TV Trwam.

Szczyt Unii Europejskiej ws. budżetu i funduszu odbudowy zaplanowano w dniach 17-18 lipca w Brukseli.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl