fot. PAP/Paweł Supernak

CYBER.MIL z klasą – w każdym województwie powstanie klasa o profilu „cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”

W Warszawie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął dziś udział w inauguracji programu „CYBER.MIL z klasą” na rok 2020/2021. Podczas uroczystości nadano sztandar Narodowemu Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1278986080084283392

„CYBER.MIL z klasą” to projekt resortu, który przewiduje utworzenie w każdym województwie klasy o profilu „cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1278980649983107073

Szef MON Mariusz Błaszczak wręczył dziś 16-tu dyrektorom szkół średnich certyfikaty powołania klas.

Aby Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni mogło się rozwijać potrzebujemy dopływu świeżej krwi. Stąd też program „CYBER.MIL z klasą”. Program, który daje gwarancję, że absolwenci szkół ogólnokształcących, certyfikowanych szkół ogólnokształcących sprofilowanych w ten sposób, będą trafiać do NCBC, do Wojskowej Akademii Technicznej, że będą podnosili swoje umiejętności – wskazał minister obrony narodowej.

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni funkcjonuje od roku. Tylko w I kwartale 2020 roku jego pracownicy odparli ponad 20 tys. ataków hackerskich. Interweniowali ws. 100 kampanii dezinformacyjnych.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1278982783482974212

W ocenie ministra obrony, Polska stała się liderem w regionie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo cyberprzestrzeni.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1279012870227816448

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że dziś podpisał także koncepcję utworzenia Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberprzestrzeni. Zadaniem jednostki będzie szkolenie żołnierzy w zakresie informatyki.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl