W Polsce możliwe przelotne opady

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Europa północna znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy klin wyżu znad Atlantyku.

Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w strefie frontu chłodnego. Front ten będzie rozdzielał upalną, zwrotnikową masę powietrza na południowym wschodzie Polski od nieco chłodniejszego powietrza polarno-morskiego na północnym zachodzie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st., 26 st. na północy do 29 st., 32 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 st. na północnym zachodzie do 21 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 24 st. na północy do 32 st. południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl