Deszczowo tylko na północy Polski

Jak informuje IMGW, Europa południowa i wschodnia jest wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia z ośrodkami nad morzem Norweskim i Skandynawią.

Polska jest pod wpływem tego niżu, w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. Na krańcach północnych oraz na zachodzie zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu chłodnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i powoli będzie spadało.

W piątek na zachodzie oraz na północy Polski, a także na krańcach południowo-wschodnich, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do 10 st. w centrum i do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami na wybrzeżu oraz na południowym wschodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie, północy i w centrum Polski, a także na krańcach południowo-wschodnich, zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -2 st., 0 st. miejscami na południu do 6 st. w centrum i na zachodzie, i do 7 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Na Pomorzu wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl