fot. flickr.com

Prognoza pogody na 23 i 24 sierpnia

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będą w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże z centrami nad zachodnią Rosją i Atlantykiem. Polska znajdzie się na skraju wspomnianego wyżu znad Rosji. Napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu w obszarach podgórskich i w górach okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia tam przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. lokalnie nad samym morzem, 24 st., 25 st. na północnym wschodzie, około 28 st. w centrum kraju do 32 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna przeważnie od 17 st. do 20 st., tylko na północnym wschodzie nieco chłodniej, 13 st., 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu do 30 mm, miejscami na południu kraju do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st., 25 st. na północy i północnym zachodzie do 30 st., 32 st. w centrum i na południu. Wiatr umiarkowany, w czasie burz w porywach przeważnie do 70 km/h, lokalnie na południowym zachodzie do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 28 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna około 18 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem możliwe także burze z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna około 32 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych, w czasie burz możliwe porywy do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj