Upalnie i burzowo w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i częściowo wschodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Na zachodzie kraju zaznaczać się będzie obecność chłodnego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar kraju znajdować się będzie w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, dopiero za frontem, nad krańce zachodnie, zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 35 mm. Jedynie na północnym wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna od 28 st. do 33 st., tylko na Pomorzu i w dolinach górskich chłodniej, od 24 st. do 28 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków południowych skręcający na zachodzie na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, w pierwszej część nocy na wschodzie, a w drugiej części nocy na północnym zachodzie kraju, większe przejaśnienia. Opady deszczu i burze od zachodu zanikające. Wysokość opadu miejscami do 35 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 11 st. do 16 st., cieplej na południowym wschodzie i wschodzie, 17 st., 19 st. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na wschodzie w pierwszej części nocy południowo wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl