Przerwa od upałów. W całej Polsce pochmurno i deszczowo

Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią pogodę kształtował będzie wyż z centrum nad krajami Beneluksu. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie na skraju powoli wypełniającego się niżu, z ośrodkiem, który znad północnego Bałtyku przemieści się nad Estonię. Z północnego zachodu napływać będzie przetransformowane nad Morzem Północnym powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i pozostanie na tym poziomie.

W piątek na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 14, 15 st. na północnym wschodzie do 18, 19 st. na południu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, na południu umiarkowany, w porywach do 55 km/h, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu początkowo silny (do 45 km/h), w porywach do 70 km/h. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na wybrzeżu wschodnim oraz północnym wschodzie Polski zachmurzenie duże i okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 7, 9 st. na południu Polski do 13, 14 st. na wybrzeżu, chłodniej w rejonach podgórskich – około 5 st. Wiatr na północy umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, stopniowo słabnący. Na pozostałym obszarze kraju wiatr zachodni, początkowo umiarkowany, porywisty, później słaby.

PAP/RIRM

 

drukuj