fot. flickr.com

Polska w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, przeważające obszary kontynentu europejskiego będą w obniżonym ciśnieniu, a rejony Skandynawii będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad Danią i północno-zachodnią Rosją.

Polska będzie w zasięgu zatoki związanej z niżem nad Danią, z północnego zachodu będzie napływać chłodne, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, rano liczne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu. Po południu na Pomorzu, zwłaszcza na wybrzeżu, miejscami burze.

Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na północy do 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany wzmagający się do dość silnego i silnego, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna od 9 st. do 13 st., na południowym wschodzie cieplej, od 13 st. do 15 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy oraz w Karpatach słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st/ na północy do 24 st. na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Od czasu do czasu możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj