fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: W nocy intensywne burze; na południowym zachodzie wiatr do 90 km/h

W nocy z wtorku na środę spodziewane są intensywne burze, na południowym zachodzie towarzyszyć im będą porywy wiatru do 90 km/h – powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Środa również zapowiada się burzowo. Spodziewane jest też duże zachmurzenie.

Jak poinformowała w rozmowie z PAP synoptyk, temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę wyniesie od 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 19-20 stopni na południu kraju. Prognozowane burze będą zróżnicowane w zależności od regionu.

„Na południowym wschodzie burze oraz przelotne opady deszczu będą raczej izolowane, będą występować pojedynczo i punktowo dawać silniejsze opady wraz z porywami wiatru. Początkowo możliwe są także opady gradu” – mówiła.

Z kolei na południowym zachodzie utworzy się duży obszar intensywnych opadów.

„Ta strefa będzie się dość wolno przemieszczać znad Dolnego Śląska bardziej na północ, nad Ziemię Lubuską, więc te sumy opadów mogą być większe i dochodzić nawet do 40 mm” – powiedziała synoptyk.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1409899223223525384

Jak podkreśliła, na czele tej strefy będą występowały silne porywy wiatru do 90 km/h.

W środę w całym kraju prognozowane jest duże zachmurzenie.

„Największy potencjał do rozwoju burz będzie na południowym wschodzie i na północnym zachodzie, jednak możliwe są na obszarze całego kraju” – powiedziała synoptyk.

Jak poinformowała, więcej słońca spodziewane jest jedynie w pasie idącym od Warmii i Mazur przez centrum po województwo opolskie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl