fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody na 7 i 8 maja

Jak informuje IMGW, północna i częściowo południowa część Europy jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem wyżu z centrum nad Południowym Bałtykiem. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 16 st., 18 st. na wybrzeżu i w rejonach podgórskich do 20 st., 21 st. w głębi kraju i 25 st. na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na południowym wschodzie i południu zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, na Pogórzu Karpackim możliwe burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 5 st. na Suwalszczyźnie do 8 st. w centrum kraju i 12 st. na Zamojszczyźnie oraz wschodzie Podkarpacia. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

We wtorek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie, zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu, burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19 st., 20 st. w rejonach podgórskich do 22 st., 24 st. w głębi kraju i 26 st. na Pomorzu Zachodnim. Chłodniej na wybrzeżu: od 17 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, z kierunków wschodnich.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj