fot. Monika Bilska

We wtorek w Polsce temperatura od 19 st.C do 23 st.C

Jak informuje IMGW, Skandynawia, rejon Islandii oraz Morza Czarnego będą w zasięgu słabych układów wyżowych. Nad pozostałym obszarem kontynentu pozostawać będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkami w rejonie Zatoki Gdańskiej, Wysp Brytyjskich i Austrii. Z północy na południe kraju powoli przemieszczał się będzie ułożony równoleżnikowo, pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim, nieco chłodniejszym na północy kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

We wtorek na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st.C do 23 st.C na przeważającym obszarze kraju, chłodniej na wybrzeżu około 14 st.C, 16 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami porywisty, południowo-zachodni, nad morzem skręcający na północno-zachodni i zachodni.

W nocy w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, a na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6 st.C, 7 st.C na wybrzeżu, Suwalszczyźnie i Podhalu do 11 st.C, 12 st.C w centrum i na Dolnym Śląsku. Wiatr na północy kraju, słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, a na południu kraju przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych.

PAP

drukuj