fot. sxc.hu

W kraju zachmurzenie duże i całkowite

Jak informuje IMGW, Europa będzie pod wpływem rozległego niżu z głównym ośrodkiem nad Atlantykiem. Polska znajdzie się w zasięgu tego niżu, w strefie frontu okluzji. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarnomorskie, początkowo na wschodzie będzie jeszcze zalegała cieplejsza masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, na północy deszczu ze śniegiem, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu, rano na Pomorzu możliwe opady marznącego deszczu; na zachodzie stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia. Temp. maks. od 3 st. na północnym wschodzie, około 5 st. w centrum, do 8 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na południu dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu, w rejonie Zatoki Gdańskiej możliwy deszcz ze śniegiem; na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, rano miejscami mgła z widzialnością od 100 do 500 m. Temp. min. od -2 do 2 st., w kotlinach sudeckich od -3 do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, na południu zmienny.

W środę na zachodzie i północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu, w Tatrach opady śniegu do 10 cm. Temp. maks. od 3 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, po południu większe przejaśnienia. Temp. maks. 4 st. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, południowy. W środę zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP 

drukuj