W kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, zachodnie i północno-zachodnie rejony kontynentu będą w zasięgu wyżu znad Irlandii. Pozostały obszar Europy będzie w zasięgu niżów znad Morza Śródziemnego i północno-zachodniej Rosji z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad Rosją, w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Południowe dzielnice kraju początkowo będą w strefie odsuwającego się na południe frontu chłodnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek na Pomorzu oraz na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. do 23 st., jedynie na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich chłodniej, od 16 st. do 19 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na Pomorzu przejściowo zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W pasie od Warmii i Mazur, przez centrum Polski po Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura minimalna od 6 st. do 11 st., nad morzem do 12 st., a w kotlinach górskich od 3 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na południu Polski początkowo małe. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. na wschodnim wybrzeżu do 18 st. w centrum i 21 st. na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, z kierunków północnych. W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, północny. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

PAP

drukuj