W sobotę i niedzielę zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa północna i północno-zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu w strefie frontów atmosferycznych, pozostałe południowe i wschodnie rejony Europy będą w zasięgu wyżu. Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad Islandii, w strefie frontów atmosferycznych. Z południa będzie napływać wilgotne ale cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa

W sobotę zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st., 6 st. na północnym wschodzie do 13 st., 15 st. na zachodzie, w centrum i nad morzem i na południu kraju od 8 do 12 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy, skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wzrost prędkości wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie całkowite, w zachodniej połowie Polski większe przejaśnienia. Opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód. Na północnym wschodzie wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. na północnym wschodzie do 12 st., 14 st. na zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni i wzmagający się do dość silnego, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu do silnego (40 km/h do 50 km/h), w porywach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr z prędkością od 75 km/h do 85 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na północnym wschodzie Polski do 15 st. na zachodzie i południu.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni, na wybrzeżu dość silny i silny (45 km/h do 55 km/h), porywisty, północno-zachodni. Porywy wiatru od 60 km/h na południu kraju do 80 km/h na północy i do 95 km/h na wybrzeżu. Wysoko w górach wiatr z prędkością od 85 km/h do 100 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże i opady deszczu, na ogół słabe. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 ok/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl