Pogodna niedziela z możliwymi opadami śniegu

IMGW informuje, że znaczna część kontynentu europejskiego znajduje się w zasięgu oddziaływania układów wysokiego ciśnienia z centrami nad Wielką Brytanią, południowymi Niemcami i północną Skandynawią. Jedynie wschodnia i południowo-zachodnia część Europy jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Krymem i wschodnim Atlantykiem.

Polska jest po wpływem wyżu znad Niemiec, jedynie początkowo na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Krymu. Z północy napływać nadal będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie jutro w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na południowym zachodzie rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju możliwe słabe opady śniegu, na Kujawach i wschodnim wybrzeżu deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -3 st. C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich około -2 st. C, na Pomorzu od 3 do 5 st. C. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na południu kraju zmienny. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl