fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed oblodzeniem na północy i południu kraju

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia wydało IMGW. Ślisko będzie z piątku na sobotę w południowej części kraju w pasie od woj. dolnośląskiego po woj. podkarpackie i na północy – od woj. pomorskiego do woj. podlaskiego.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego dotyczące oblodzenia.

IMGW ostrzega też przed wystąpieniem intensywnych opadów śniegu. Te wystąpią tylko w południowej części Polski, w pasie powiatów od cieszyńskiego po gorlicki. Może spaść od 15 do 20 cm śniegu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl