W czwartek ciepło, ale deszczowo i burzowo

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowa na ogół będzie zasięgu wyżów, północny wschód kontynentu oraz rejon wokół Morza Bałtyckiego obejmować będą niże.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Gotlandii, z północnego zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie front chłodny, poprzedzany przez wewnątrzwycinkową oś zbieżności wiatru. Przejściowo napłynie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego, ale za frontem chłodnym od zachodu zacznie napływać wyraźnie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Z zachodu na wschód przemieszczające się przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu, lokalnie gradu oraz z silnymi porywami wiatru. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, miejscami do 25 mm, a w pasie od Śląska do centrum kraju do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st., 27 st. na północy do 28 st., 30 st. na pozostałym obszarze kraju i do 31 st. miejscami na południowym zachodzie i południu kraju. Chłodniej na wybrzeżu: 22 st., 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni, na zachodzie skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, niewykluczone porywy do około 100 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południu i we wschodniej połowie kraju burze z intensywnym deszczem i z silnymi porywami wiatru. Lokalnie opad gradu. Początkowo burze możliwe także miejscami na zachodzie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na wschodzie i południowym wschodzie do 25 mm, 30 mm, lokalnie na Lubelszczyźnie do 35 mm. Temperatura minimalna od 8 st., 9 st. na północnym zachodzie i w kotlinach górskich do 10 st., 12 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl