Prognoza pogody na niedzielę

Jak informuje IMGW, północna część Skandynawii, Wyspy Brytyjskie oraz Francja i wschodnia Hiszpania są w zasięgu niżów z ośrodkami w rejonie Islandii i Morza Śródziemnego oraz towarzyszącego im pofalowanego frontu atmosferycznego.

Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtują wyże z centrami nad zachodnią Rosją, Bałkanami oraz nad Atlantykiem. Polska jest pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Napływać będzie dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie oraz na wybrzeżu okresami duże. Na krańcach wschodnich możliwe słabe opady śniegu, lokalnie marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na wschodzie do 3 st., 5 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl