fot. Paweł Palembas

RCB ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w powiecie tatrzańskim

Jeszcze w sobotę m.in. w Małopolsce spodziewane są burze z gradem. Przed burzami połączonymi z silnym wiatrem w Tatrach ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alert w tej sprawie otrzymają osoby przebywające na terenie powiatu tatrzańskiego.

„Dziś burze i silny wiatr. W czasie burzy, znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu” – brzmi alert skierowany do osób z powiatu tatrzańskiego. RCB apeluje do osób z tego powiatu o pozostanie – w miarę możliwości – w domach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenia związane z burzami z gradem dla dużej części woj. małopolskiego i świętokrzyskiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują do godzin wieczornych w sobotę dla powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, brzeskiego, tarnowskiego i bocheńskiego. Dla wielu powiatów woj. małopolskiego i świętokrzyskiego obowiązują zaś do sobotniego wieczoru ostrzeżenia pierwszego stopnia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl