https://twitter.com/KGPSP

PSP: 520 zgłoszeń o skutkach silnego wiatru

Ubiegłej doby strażacy uczestniczyli w 520 akcjach usuwania skutków silnego wiatru – poinformował w sobotę bryg. Krzysztof Batorski z Państwowej Straży Pożarnej. W powiecie słupskim zginęła jedna osoba, a kolejna została ranna.

Z danych przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że ostatniej doby strażacy uczestniczyli w 520 akcjach usuwania skutków silnego wiatru. Najwięcej zgłoszeń otrzymali strażacy z woj. pomorskiego – 320 i zachodniopomorskiego – 44.

„Niestety odnotowano jedną ofiarę śmiertelną oraz jedną ranną” – przekazał rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski. Dodał, że chodzi o zdarzenie w Murowańcu w powiecie słupskim, gdzie na samochód osobowy przewróciło się drzewo.

W piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla sześciu województw ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Alert drugiego stopnia dotyczył północnej części woj. pomorskiego w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim i gdańskim. IMGW prognozował na tym terenie wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, który wiać będzie z zachodu i południowego zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla południowej i centralnej części województwa pomorskiego, północnej części zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, północnej części podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Na tym obszarze prognozowano wiatr z prędkością od 35 km/h do 45 km/h, a w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl