fot. Monika Bilska

Małopolskie: 90 nowych interwencji strażaków

90 nowych interwencji podjęli minionej nocy strażacy w Małopolsce w związku z intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej – 42 było ich w powiecie wielickim – poinformował dziś PAP oficer dyżurny małopolskiej straży pożarnej Marcin Kozień.

Strażacy pracowali także w powiecie nowosądeckim i w Krakowie. Zajmowali się wypompowywaniem wody z zalanych piwnic i udrażnianiem przepustów drogowych. Jak powiedział PAP dyżurny straży w nocy nie było nowych zgłoszeń w powiecie dąbrowskim, gdzie w środę sytuacja była najpoważniejsza.

Według synoptyków pogoda w regionie poprawi się dopiero w piątek. Do tego czasu prognozowane są opady deszczu, miejscami intensywne.

Tereny, które najbardziej ucierpiały odwiedzili w środę premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło. Szydło, która jest liderką listy PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim ogłosiła w związku z zaistniałą sytuacją zawieszenie swojej kampanii.

Dziś rano w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym wezmą udział premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00. i będzie poświęcone ocenie sytuacji pogodowej i hydrologicznej w Małopolsce.

PAP/RIRM

drukuj