W kraju pochmurnie, z przelotnymi opadami deszczu

Jak podaje IMGW, na północy Europy dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą słabe wyże. Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad zachodniej Ukrainy. Jedynie na zachodzie i południowym zachodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek, w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami oraz przelotne opady deszczu, a po południu miejscami także burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, na Warmii i Mazurach, zachodzie Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie i w Małopolsce miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 st. na Suwalszczyźnie, około 28 st. w centrum, do 30 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie; w rejonach podgórskich od 25 st. do 28 st., a nad samym morzem od 20 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, jedynie rano na wschodzie, a po południu na zachodzie – zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z wtorku na środę na Pomorzu Zachodnim zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, od zachodu kraju zanikające. Wieczorem na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej oraz w Karpatach Zachodnich miejscami zanikające burze. Temperatura minimalna od 12 st., 14 st. na północy do 17 st., 19 st. na południu. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.

W środę na południu zachmurzenie małe, jedynie późno po południu w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże; od Ziemi Lubuskiej przez centrum kraju po południe Podlasia i Lubelszczyznę miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. na północy, około 29 st. w centrum, do 33 st. na południu, chłodniej w na wybrzeżu wschodnim – od 20 st. do 24 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy, skręcający na południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl