Upały w całym kraju. Temperatura powyżej 30 stopni

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą wyże, jedynie krańce północne i południowe kontynentu oraz częściowo Europa zachodnia znajdą się w zasięgu płytkich niżów.

Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Z południowego wschodu napływać będzie upalne, zwrotnikowe powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli spadać.

Dziś zachmurzenie małe lub bezchmurnie, miejscami wzrośnie do umiarkowanego. W Karpatach i na Pogórzu Karpackim miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i burze lub przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 40 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 34 st. do 36 st., na północnym wschodzie, na wybrzeżu i w kotlinach górskich chłodniej od 30 st. do 34 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na wschodnim wybrzeżu i w Karpatach początkowo zachmurzenie umiarkowane lub duże i możliwy przelotny deszcz, a w Karpatach również burza. Nad ranem w dolinach karpackich gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od

19 st. do 23 st., na północnym wschodzie i w dolinach górskich chłodniej, od 16 st. do 19 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowo-wschodni.

Dziś w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 35 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 21 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl