Armia algierska wykryła 18 kryjówek dżihadystów

18 kryjówek używanych przez dżihadystów do wyrobu bomb i granatów zostało wykrytych przez Algierskie Siły Zbrojne. Armia wykryła je w ciągu jednego dnia w jednej z dzielnic miasta Ajn ad-Dafla na północy kraju – ogłosiło w czwartek Ministerstwo Obrony.

Wojsko skonfiskowało także trzy karabiny maszynowe typu kałasznikow, znaczne ilości amunicji, wojskowe radiostacje polowe i innego rodzaju sprzęt radiokomunikacyjny.

17 lipca co najmniej dziewięciu algierskich żołnierzy zginęło w zasadzce w Ajn ad-Dafla. Od tego czasu obserwuje się wzmożenie działań organizacji bojowych różnych ugrupowań islamistycznych w Algierii.

Wojska rządowe zdołały powstrzymać zbrojne zagrożenie ze strony skrajnych islamistów w latach 90. ubiegłego stulecia. Obecnie ich aktywizację na terenie Algierii ułatwia bardzo nieszczelna granica z Tunezją i Libią. Na terenie tych dwóch krajów Państwo Islamskie prowadzi rekrutację nowych bojowników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl