Napływa chłodna masa powietrza

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Skandynawią, jedynie basen Morza Śródziemnego oraz krańce północno-zachodnie znajdą się pod wpływem wyżów.

Polska będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii, z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie front chłodny, za którym napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Miejscami burze, głównie na wschodzie i południu Polski. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20 mm.

Temp. maks. od 18, 20 st. na zachodzie i północy Polski do 24 st. na południowym wschodzie, na wybrzeżu około 17 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na Pomorzu porywy wiatru do 65 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, a w burzach do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, na północy, wschodzie i w centrum Polski okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. min. od 9 do 12 st., a na wybrzeżu nieco cieplej, do 14 st. Wiatr na południu Polski słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południu Polski początkowo zachmurzenie małe. Na zachodzie, północy i w centrum miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 14 do 17 st. Wiatr umiarkowany, na zachodzie, północy i w centrum okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W czwartek w Warszawie Zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. min. 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj